W Warszawie antyki wracają do łask - jakie perełki można znaleźć?

Popularnym trendem wnętrzarskim ostatnich lat jest łączenie w aranżacji nowoczesności z przeszłością, a najlepszym na to sposobem jest wplatanie w wystrój antyków. Te wiekowe przedmioty, aby nosić takie miano, muszą mieć wartość historyczną, estetyczną i materialną. Jakie unikatowe egzemplarze sprawdzą się zatem w takim wnętrzu? Gdzie ich szukać? Podpowiadamy!

Gdzie znaleźć antyki w Warszawie?

Co nazywamy antykiem?

Antykami nazywa się przedmioty codziennego użytku służące np. jako element wyposażenia wnętrz, które zgodnie z przyjętą w Polsce zasadą wyprodukowane zostały przed zakończeniem II wojny światowej. Potocznie słowo to kojarzy się zazwyczaj z meblami, jednak do tej kategorii zalicza się też inne elementy dekoracyjne czy użytkowe, np. zegary, lustra w oryginalnych ramach, obrazy i ikony, lampy czy zastawę stołową (porcelanę, sztućce). Jednak należy pamiętać, że sam wiek danej rzeczy jeszcze jej do tej kategorii nie kwalifikuje, ponieważ musi ona jeszcze posiadać jedną z wartości - zabytkową, historyczną, estetyczną bądź materialną.

Antyki w Warszawie - gdzie ich szukać?

Gdzie zatem szukać unikatowych przedmiotów i jak je odróżnić od stylizowanych? Stare rzeczy z charakterem można znaleźć na różnego typu targach staroci, giełdach antyków, ale przede wszystkim w profesjonalnych antykwariatach. Najciekawsze antyki kupimy przede wszystkim w sprawdzonym sklepie z antykami w Warszawie.

Wyspecjalizowana obsługa w takim miejscu to skarbnica wiedzy na temat starych przedmiotów, co daje nam pewność bezpiecznej i uczciwej transakcji, nierzadko od razu z możliwością pozostawienia danego przedmiotu do renowacji. W takim miejscu można też nabyć rzeczy, które w profesjonalny sposób zostały odrestaurowane i zyskały nowe życie, ale bez uszczerbku dla zabytkowej czy historycznej wartości. To szczególnie ważne, gdy zależy nam na autentyczności, a zakup traktujemy również jako inwestycję.

Najlepsze antyki w Warszawie, czyli gdzie szukać perełek do wnętrz?

Poszukując elementów wystroju wnętrz, które mają być uzupełnione o piękne, unikatowe przedmioty z dawnych lata bądź ich całą kolekcję, warto wybrać miejsce sprawdzone, polecane, ale również takie, w którym oferta jest bardzo różnorodna. Szczególnie istotne może się to okazać w sytuacji, gdy nie wiemy jeszcze, na co się zdecydować. Warto skorzystać z bogatej oferty wystawców na Warszawskich Targach Antyków, organizowanych przez Antyki Bronisze.

To miejsce pełne wyjątkowych przedmiotów o przeróżnym charakterze. Można tu znaleźć perełkę zarówno meblarską, jak i w postaci starej lampy, zegara czy innych przedmiotów użytkowych. Liczba gości odwiedzających to miejsce, poszukujących na różne sposoby starych, cennych przedmiotów, potwierdza, że nie tylko w Warszawie antyki wracają do łask. Klienci szczególnie upodobali sobie antyki w postaci unikatowych mebli, np. masywnych biurek czy przeszklonych biblioteczek z okresu art déco.

Jeśli jednak wolimy bardziej kameralne miejsca na zakupy, można skorzystać z oferty sklepu z antycznymi meblami. W takich miejscach, gdzie sprzedający znają się na antykach i chętnie służą radą, możemy niejednokrotnie złożyć zamówienie na wyszukanie przez antykwariat konkretnego typu mebla lub innego przedmiotu, a następnie zlecić jego profesjonalną renowację, jeśli sami nie mamy odpowiednich umiejętności i wiedzy lub czasu na wykonanie tego pracochłonnego zadania.

Artykuł zewnętrzny