Łączymy style - czyli antyki w nowoczesnych wnętrzach. 5 propozycji efektownych aranżacji

Moda w architekturze wnętrz zmienia się bardzo szybko. To, co było modne rok czy dwa lata temu, dziś już nikogo nie zachwyca. Warto jednak pamiętać, że większość z nas tworząc wnętrza swojego domu, chce, aby prezentowały się one wspaniale i modnie nie tylko dziś, ale także za kilka lat. Aby nadać ponadczasowy wygląd swojemu mieszkaniu warto pomieszać odrobinę i połączyć stare z nowym.

Antyki w nowoczesnym wnętrzu

Styl nowojorski

Styl nowojorski zachwyca swoją prostotą i bogactwem. Pomieszczenia zaaranżowane w tym stylu są jasne i przestronne. Do aranżacji wnętrz wykorzystywane są duże ilości miękkich, lejących tkanin doskonałej jakości, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się być miękkim i przytulnym. Meble wykorzystane do wystroju wnętrz w nowojorskim stylu są zazwyczaj nowoczesne i proste, aczkolwiek bardzo cenione są także dekoracyjne antyki. Nowojorska sypialnia nie może obejść się bez toaletki, najlepiej takiej z pokoju babci. W salonie wspaniale sprawdzi się konsola, na której można umieścić rzeźbiony zegar. Styl nowojorski to także duża ilość luster, przeszkleń i metalicznych dekoracji. Tutaj doskonale sprawdzają się stare lustra w grubych złoconych ramach.

Dodatki do stylu minimalistycznego
Wybór dodatków do salonu

Minimalizm

Polacy bardzo często urządzają wnętrza swoich domów w minimalistycznym stylu. Jasne ściany, niewielka ilość mebli i dodatków to sposób na to, aby mieszkanie stało się optycznie większe. Wadą tego stylu aranżacji wnętrz jest chłód. Można temu zaradzić wykorzystując dekoracyjne starocie. Wystarczy niewielki akcent, aby pomieszczenie zyskało nowy, niepowtarzalny wygląd, a przy okazji stało się cieplejsze. Do tego celu można wykorzystać np. regał na książki, stylowy fotel, dekoracyjny zegar lub poduszki na kanapę w stylu vintage.

Styl francuski

Styl francuski wyraźnie odcina się od stylu nowojorskiego czy minimalistycznego. Tutaj nie należy obawiać się ilości i różnorodności mebli i dodatków. Styl francuski charakteryzuje się łączeniem bardzo różnych elementów. Najczęściej można tu spotkać nowoczesne meble połączone z meblami i dekoracyjnymi dodatkami z epoki Ludwika XVI.

 

Stylowe dodatki do salonu
Eleganckie dodatki do stylowych wnętrz

Maksymalizm

W ostatnich latach poza cenionym minimalizmem pojawił się, coraz powszechniejszy, maksymalizm. Aranżując pomieszczenia maksymalistyczne można śmiało łączyć ze sobą elementy nowoczesne z antykami. Doskonałym tego przykładem może być styl marokański, charakteryzujący się ogromną ilością złoconych i metalicznych elementów dekoracyjnych. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu sprawdzą się lustra w złoconych ramach, metalowe oraz porcelanowe wazony czy złocone lampy. Pięknie będą prezentowały się także bogato zdobione meble. Szukając odpowiednich mebli i dekoracji warto odwiedzić internetowy sklep z ekskluzywnymi dodatkami do wnętrz.

Nurt Eko

Powszechnie panujący nurt eko można zauważyć w niemal każdym aspekcie naszego życia - w tym również w architekturze wnętrz. Mieszkania urządzone w ekologicznym stylu charakteryzują się przede wszystkim wykorzystaniem naturalnych materiałów. Częstym elementem wystroju wnętrz są także starocie oraz rękodzieło.

Antyki charakteryzują się bogactwem kształtu i koloru. Doskonale spełniają swoja funkcję w pomieszczeniach maksymalistycznych, jednak można je umieścić również w mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym stylu. Dodatek w postaci starego regału lub konsoli zmieni charakter całego mieszczenia i nada mu niepowtarzalnego charakteru.

artykuł zewnętrzny