Klasyczne żyrandole do salonu - najlepszy wybór dla fanów antyków

Antyczne wnętrza są nie tylko eleganckie, ale również efektowne. Stworzenie takich aranżacji nie jest proste, gdyż tutaj liczą się nawet najmniejsze detale. Ogromną rolę odgrywa również oświetlenie. Powinno być ono właściwie dopasowane do danego pomieszczenia. Istotne jest to, aby salon był nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale także funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Klasyczne lampy sufitowe wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Nowoczesne lampy sufitowe

Metaliczne konstrukcje w oświetleniu domu

Lampy typu żyrandole klasyczne występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno być żadnym wyzwaniem. Świetnym wyborem wydają się być metaliczne konstrukcje, które prezentują się majestatycznie, a zarazem luksusowo. Pod uwagę warto wziąć takie odcienie jak:

  • chrom;
  • złoto;
  • szczotkowany nikiel;
  • szczotkowany mosiądz;
  • pozłacany brąz.

W tym temacie panuje pełna dowolność. Zadbajmy o to, aby żyrandol pasował do pozostałych elementów metalicznych znajdujących się w danym wnętrzu. Mowa tutaj o np. uchwytach, czy też ramach luster lub obrazów. Niewątpliwym atutem konstrukcji wykonywanych z omawianego tworzywa jest wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia. Nie tracą one swojej pierwotnej formy wraz z upływem czasu, a więc jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej. Upływający czas działa na korzyść posiadanego żyrandola - po latach może on prezentować się równie dobrze, a nawet lepiej. Jest to wielkim atutem oświetlenia w antycznym stylu.

Postarzana powierzchnia lamp sufitowych - przepis na nowoczesny żyrandol z klasą

W aranżacjach antycznych mile widziane są żyrandole, które wyróżniają się umyślnie postarzaną powierzchnią. Wyglądają one zupełnie tak, jakby znajdowały się w naszym domu od lat. Posiadają delikatne ślady użytkowania, a także przetarcia. Zazwyczaj kolor powierzchni nie jest jednolity, co dodaje uroku. Do dyspozycji mamy nie tylko odcienie metaliczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się biel, beż, czerń, a nawet czerwień. Intensywne barwy również mogą fantastycznie prezentować się w takich aranżacjach, a więc wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. Na uwagę zasługuje fakt, że powierzchnia lamp jest zwykle postarzana ręcznie. Każda z nich jest unikatowa. Wykonuje się zabiegi takie jak np.:

  • przecieranie;
  • malowanie;
  • ścieranie w celu utworzenia drobnych nierówności;
  • nakładanie patyny.

Plusem takich lamp jest niepowtarzalny design. Nadają one wnętrzom nieprzeciętnego charakteru. Takiego efektu nie uzyskamy za pomocą nowoczesnych form oświetlenia.

Niebanalne zdobienia klasycznych żyrandoli w salonie

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w antycznym salonie umieścić bogato zdobiony żyrandol. Postarajmy się jednak zachować umiar. Dobrze jest, jeśli wybrany model posiada relatywnie prostą konstrukcję. Nie zapominajmy, że klasyka jest ponadczasowa, dzięki czemu zawsze pozostanie w trendach wnętrzarskich. Zdobienia przyjmują różne formy. Wielką popularnością cieszą się m.in.:

  • ręcznie ozdabiane klosze;
  • sznury szklanych paciorków zwisające z konstrukcji;
  • kryształki zdobiące abażury.

Każdy, kto kocha błysk będzie zachwycony kryształowymi żyrandolami. Sprawiają one wrażenie ekskluzywnych, a więc ciężko przejść obok nich obojętnie. Warto dodać, że zdobienie nie musi być duże i przytłaczające. Czasami nawet kilka niewielkich perełek stanowi przysłowiową wisienkę na torcie.

Powrót do przeszłości - recepta na piękny klasyczny żyrandol

Marzy Ci się salon przypominający pałac? Odwiedź sklep internetowy z lampami, posiada on szeroki wybór żyrandoli, które przypominają oświetlenie z poprzedniej epoki. Ciekawą propozycją wydają się być nowoczesne lampy sufitowe imitujące pochodnie. Są one niezwykle nastrojowe, dzięki czemu po zapaleniu światła w pomieszczeniu zapanuje magiczna atmosfera. Wybierając idealny żyrandol należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata.

Oprócz tego dobrze jest sprawdzić:

  • rodzaj materiałów zastosowanych do produkcji
  • liczbę źródeł światła
  • wymiary konstrukcji
  • okres gwarancji producenta.

artykuł sponsorowany