Jak powinno się nosić zegarek kieszonkowy?

Pojawia się coraz więcej pasjonatów uwielbiających zegarki kieszonkowe. Zaczynając rozwijać swoje zainteresowanie, musimy zdobyć podstawowe informacje, które pozwolą nam prawidłowo użytkować zakupione akcesoria. Jedną z ważniejszych rzeczy jest prawidłowy sposób noszenia zegarka kieszonkowego - jak powinno się to robić?

Jak należy nosić zegarki kieszonkowe

Zegarek kieszonkowy na łańcuszku

Mimo że grono zainteresowanych antykami się rozrasta, to dalej osoby noszące kieszonkowe zegarki należą do rzadkości. Zdecydowanie częściej widuje się osoby, które mają zegarki naręczne lub smartwatche. Dalej jednak możemy zobaczyć osoby zafascynowane klasyczną elegancją, która zachęca do noszenia vintage'owych dodatków. Jednak musimy pamiętać, że nie należą one do produktów kierowanych do masowego klienta - wypowiada się ekspert z zegarmistrz.com.

Aby poprawnie go nosić, potrzebujesz garniturowej kamizelki, która doskonale połączy się z przyczepionym do łańcuszka zegarkiem. Tego typu odzież bez rękawów jest stworzona do klasycznych akcesoriów. Przede wszystkim umieść go w jednej kieszeni i przeprowadź łańcuszek do guzika, dzięki czemu będzie on swobodnie zwisać, a sam zegarek pozostanie ukryty lub lekko wysunięty. Wybierana kieszeń powinna być przeciwna do Twojej dominującej ręki. Ma to za zadanie nie zajmować dłoni, która będzie służyła do pospisywania ważnych dokumentów, uścisków powitalnych lub gestykulacji.

Zegarek kieszonkowy noszony z jeansami

Jeśli nie przepadasz za kamizelkami lub marynarkami - jest to coś dla Ciebie. Klasyczne, kieszonkowe zegarki można śmiało nosić w połączeniu z tradycyjnymi jeansami, które idealnie się do tego nadają. Przede wszystkim musisz go wsunąć do przedniej kieszeni, a łańcuszek przymocuj do paska od spodni, zaczep o szlufkę lub przełóż przez dziurkę na guzik od koszuli.

Łańcuszek może swobodnie sobie wisieć na zewnętrznej stronie paska, a nawet na szlufce, która znajduje się pod paskiem. Zasada noszenia zegarka kieszonkowego jest taka sama, jak w akapitach powyżej - skupiaj się przede wszystkim na przeciwnej stronie do swojej dominującej ręki. Wbrew pozorom jest to zabieg, który bardzo ułatwia sprawdzanie czasu. Jeśli posiadasz wystarczająco mały zegarek, to możesz umieścić go w malutkiej kieszonce swoich spodni, której pierwotnym przeznaczeniem było właśnie przechowywanie akcesoriów.

Zegarek kieszonkowy noszony, jako naszyjnik

Niektórzy lubią posiadać swoją biżuterię całkowicie na wierzchu, a dzięki użyciu go, jako naszyjnika, będziesz miał okazję do zaprezentowania wszystkim swojego nabytku. Najczęściej spotykanym sposobem ich przechowywania jest kieszonka, jak sama nazwa sugeruje. Jednak wiele osób stawia na bardziej kreatywne opcje noszenia. Jednym z nich jest właśnie użycie zegarka, jako naszyjnika.

Musisz wówczas ściągnąć łańcuszek z zegarka i zamienić go na metalowy naszyjnikowy łańcuszek, a jeśli wolisz delikatniejszy materiał, to śmiało zastąp do skórzanym rzemykiem. Z dbałości o najmniejsze detale - zwracaj uwagę, aby kolorystycznie łańcuszek pasował do modelu Twojego zegarka. Przede wszystkim również zadbaj o to, aby wytrzymały materiał uniósł zegarek i nie pozwolił mu spaść z Twojej szyi. Średnia grubość 4-8 milimetrów powinna wystarczyć, jednak aby mieć stuprocentową pewność, przetestuj i sprawdź osobiście.

artykuł zewnętrzny