Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych

Tyski jarmark staroci

Śląskie miasta kojarzą nam się głównie z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. Wysokie kominy kopalni, wyrobiska górnicze to pierwsze skojarzenia jakie przychodzą nam na myśl gdy mówimy o Górnym Śląsku. Wielu z nas Tychy kojarzą się również z Książęcym trunkiem, ale nie zapominajmy, że Tychy to również miasto ciekawych zabytków, licznych pomników, wydarzeń kulturalnych i kolekcjonerskich, wśród których jest również Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych.

Liczące ponad 120.000 mieszkańców Tychy położone jest w południowej części województwa śląskiego. Pierwsze wzmianki o Tychach na kartach historii przypadają na rok 1467. Dwieście lat później na ziemi tyskiej powstał Browar Książęcy, a w 1868 roku do Tychów dotarła żelazna kolej.

Odwiedzając Tychy warto obejrzeć zabytkowe zespoły browarniane Browaru Książęcego i Browaru Obywatelskiego, który to został wybudowany z inicjatywy spółki Brieger Aktien-Brauerei-Geselschaft. Do ciekawszych zabytków architektury na tym terenie zalicza się także zespół parkowo-pałacowy przy ul. Katowickiej czy kościół św. Marii Magdaleny. 

Co dla miłośników antyków?

Kolekcjonerzy staroci powinni zaglądać do Tychów w ostatni weekend miesiąca, bowiem to właśnie w ostatnie niedziele miesiąca odbywają się tutaj giełdy staroci wraz z pchlim targiem, na którym można znaleźć prawdziwe perełki. Na zadaszonym placu targowym z pewnością trafimy na wiekową porcelanę, zabytki techniki, wyroby ze szkła czy przedwojenne sztućce i inne platerowane bibeloty, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się trafić na przedwojenne tyskie souveniry lub walory pochodzące ze sławnych browarów, jak kufle, wafle piwne czy tablice reklamowe.

Przedwojenny kufel z Tychów
Szklany kufelek browaru Książęcego

Warto zaplanować sobie pobyt z noclegiem, który zarezerwujesz za naszym pośrednictwem. Ty zyskasz najlepszą ofertę noclegową w Tychach i wesprzesz tym samym naszą inicjatywę.

Booking.com

Co? Gdzie? Kiedy?

Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych odbywa się według harmonogramu: 
01.07, 28.08, 25.09, 30.10, 27.11.2016
Plac targowy przy ul. Ks Kapicy

Organizatorem giełdy jest stowarzyszenie "Inicjatywa Tyska"
Sławomir Sobociński
Lidia Gajdas
Inicjatywa Tyska
tel. 602-704-963
[email protected]

Broszura reklamowa jarmark staroci w Tychach
Plakat reklamowy tyskiej giełdy