Giełda Staroci pod Iglicą we Wrocławiu

Widok placu targowego pod Iglicą na wrocławskiej giełdzie staroci

Kolekcjonować można właściwie wszystko: kamienie, znaczki, sztućce, lalki, medale, stare winyle - można by wymienić jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Jednak wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie w jaki sposób kolekcjonerzy powiększają swoje zbiory? Gdzie się zaopatrują? W jaki sposób znajdują wartościowe przedmioty? Odpowiedź na powyższe pytania jest prosta: na giełdzie staroci.

Targ pod Iglicą - dlaczego trzeba tu zajrzeć?


Kolekcjonerzy pragnący powiększać swoje zbiory, czy osoby chcące zobaczyć jak wygląda jeden z większych targów staroci w Polsce, powinny wybrać się do Wrocławia. Funkcjonuje tam kilka giełd, a jedna z nich organizowana jest najczęściej w jeden z ostatnich weekendów każdego miesiąca pod Halą Stulecia (przy ul. Wystawowej 1) - link do terminarza znajduje się na końcu artykułu. Ten targ warto odwiedzić z kilku względów.
Przede wszystkim uwagę przyciąga różnorodność sprzedawanych przedmiotów: biżuteria, numizmaty, zabytkowe lampy, srebrne sztućce, obrazy, czy meble - rzeczy jakich nie znajdzie się w sklepach. Każdorazowo na giełdzie pojawia się kilkudziesięciu wystawców, zatem każdy powinien znaleźć coś, co go zainteresuje. Wśród kupujących można spotkać kolekcjonerów z całego świata. Stałymi bywalcami, dobrze zorientowanymi na wrocławskiej giełdzie śa między innymi Koreańczycy. 
Równie przyciągającą uwagę informacją jest fakt, że na giełdzie wystawcami nierzadko są też artyści - można tam zatem dostać rękodzieło, np. biżuterię czy domowe akcesoria.
Dla turystów na pewno nie bez znaczenia będzie fakt, że w bliskim sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się Pawilon Czterech Kopuł - obiekty w 2006 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pawilon przeszedł niedawno remont i wkrótce budynek będzie jednym z oddziałów Muzeum Narodowego - dokładnie Sztuki Współczesnej. Nieopodal placu giełdowego znajduje się także multimedialna fontanna oraz przepiękny Park Szczytnicki

Jak kupować na giełdach staroci?


Jak widać Giełda Staroci jest miejscem wartym odwiedzenia nie tylko przez kolekcjonerów, czy wystawców. Miejsce jest atrakcyjne także dla turystów. Osoby, które chciałyby przynajmniej raz w życiu udać się na poszukiwanie antyków, powinny zrobić to właśnie we Wrocławiu. Jednak udając się na targ ze starociami, warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, aby dokonać jak najlepszego zakupu:
nie można okazywać entuzjazmu - dobrze najpierw okazać zainteresowanie przedmiotami, które niekoniecznie interesują kupującego. Dopiero po chwili można przejść do rozmowy na temat rzeczy, która naprawdę interesuje klienta. Jeśli sprzedawca wyczuje, że potencjalnemu klientowi zależy na zakupie przedmiotu, cena od razu będzie wyższa;
dobrze jest ustalić maksymalną kwotę jaką można wydać na giełdzie, aby uniknąć żałowania zbyt drogiego zakupu;
należy zaopatrzyć się w drobne nominały - jeśli kupujący zechce się targować, większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnej ceny będzie miał trzymając w ręku banknot dwudziesto - nie dwustuzłotowy.

Na targu czy przez Internet?

Kolekcjonerzy, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy, nierzadko decydują się na zakup staroci na aukcjach internetowych. Wynika to z faktu, że czasami można tam natrafić na interesujące przedmioty w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak aby decydować się na zakupy za pośrednictwem sieci trzeba naprawdę być specjalistą w danej dziedzinie, bowiem nie można przecież dotknąć, czy obejrzeć kupowanego przedmiotu tak dokładnie jak na żywo. Dodatkowo, jeśli na okazje "poluje się" od czasu do czasu, warto odwiedzać targi staroci, jak choćby ten wspomniany we Wrocławiu pod Iglicą. Również w takich miejscach można niekiedy kupić przedmioty w okazyjnej cenie, nawet jeśli ta wyjściowa niekoniecznie jest atrakcyjna. Przecież na giełdach można się targować!
Wydaje się, że każda osoba odwiedzająca Wrocław powinna udać się na Giełdę Staroci pod Iglicą. Co prawda organizowana jest tylko raz w miesiącu, jednak jeśli jest okazja, by na niej zawitać, na pewno warto z niej skorzystać.

Sprawdź dokładną datę targów tutaj: http://www.kochamantyki.pl/artykuly-i-wywiady/inne/artykul/zobacz/targi-staroci-pod-iglica-wroclaw-terminarz-na-2020-rok.html 

Noclegi

Dwudniowe imprezy skłaniają przyjezdnych do spędzenia dodatkowych kilku dni i zwiedzenia najważniejszych zabytków stolicy Dolnego Śląska. W tym celu warto z wyprzedzeniem zadbać o rezerwację noclegu we Wrocławiu w interesujących nas terminach. Baza noclegowa nie tylko w samym Wrocławiu jest bogata i zróżnicowana. Każdy znajdzie pokój czy apartament spełniający jego wymagania.

Booking.com