Giełda kolekcjonerska na Kole - Warszawa

Giełda staroci zapewne przez niektórych nazywana jest skupiskiem nikomu do niczego niepotrzebnych przedmiotów. Jednak dla wielu jest to prawdziwa kopalnia skarbów i unikatowych przedmiotów oraz miejsce, w którym spotykają się ludzie, których łączy ta sama pasja i miłość do starych przedmiotów. Takich miejsc w Polsce powstaje coraz więcej. Natomiast jedną z największych giełd staroci jest bazar staroci na Kole w Warszawie przy ul. Obozowej róg ul. E. Ciołka. Jest to miejsce, w którym możemy spotkać wielu wytrawnych sprzedawców takich dziedzin jak militaria, zegary, meble, obrazy, telewizory i wiele innych pięknych przedmiotów z duszą. Być może nie bez powodu miejscem warszawskich spotkań handlarzy jest właśnie osiedle Koło, nieliczni bowiem mogą kojarzyć, iż to właśnie w tej części miasta przed laty stawało zgromadzenie posłów ziemskich (Koło Rycerskie). 

Kiedy możemy odwiedzić giełdę staroci na Kole?

Ta jedna z największych giełd w Polsce, umiejscowiona na osiedlu dzielnicy Wola, zaprasza do siebie wszystkich zainteresowanych w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 6 do 15. Jednak najlepszą porą są godziny między 8 a 11 wtedy wszyscy sprzedający rozłożą już swoje cenne towary. Na zwiedzenie całego bazaru i oględziny wszystkich stoisk potrzebujemy około dwóch godzin, dlatego dobrze trafić jest na giełdę nie o godzinie 12 ale znacznie wcześniej, ponieważ w południowych godzinach handlarze zaczynają pakowanie swoich walorów i nie za wiele będzie można zobaczyć. Oczywiście giełda cieszy się największym zainteresowaniem w miesiącach letnich, kiedy sprzyja ku temu pogoda. Wówczas pojawiają się na niej zarówno turyści, którzy akurat zwiedzają Warszawę jak i jej mieszkańcy, którzy wybrali się na niedzielny spacer. Na giełdzie można spotkać również wielu artystów czy celebrytów. Na bazar możemy przyjechać zarówno komunikacją miejską jak i samochodem, jednak jak to ma miejsce przy okazji organizacji różnego rodzaju wydarzeń może pojawić się problem z zaparkowaniem auta.

Zakupy na bazarze na Kole, na co warto zwrócić uwagę

Jeżeli wybieramy się na giełdę z zamiarem kupna czegoś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego, musimy wstać wcześniej i pojawić się na giełdzie jak najszybciej, ponieważ te najciekawsze okazje - perełki znikają najszybciej. Natomiast oferta sprzedaży na giełdzie na Kole jest bardzo szeroka. Możemy tu kupić wszystko począwszy od pięknych zabytkowych mebli z epoki, przez piękną stylową porcelanę, lampy żyrandole, aż po stare pięknie oprawione książki, pocztówki oraz to, czego poszukują numizmatycy, czyli monety. Piękne, kosztowne i wartościowe przedmioty możemy kupić czasami za przysłowiową złotówkę, jednak zdarza się również, że tak jak wszędzie przepłacimy za nasze zakupy Dlatego udając się na giełdę po konkretny przedmiot dobrze jest zapoznać się wcześniej z wynikami aukcyjnymi poszczególnych wyrobów, wówczas będziemy wiedzieć ile warta jest dana rzecz i nie damy się naciągnąć. Pamiętajmy, że bazar jest miejscem, na którym należy się targować! Nie rezygnujmy z tego przywileju. Na giełdzie możemy spotkać również osoby, które nie są zainteresowane sprzedażą swoich drogocennych i często przez lata kolekcjonowanych przedmiotów. Pojawiają się na giełdzie, aby wymienić się doświadczeniami porozmawiać o swoich pasjach i zaprezentować to, co udało im się zgromadzić.

Zajrzyj również na Całoroczne Kalendarium Giełd!

Noclegi

Jeśli planujecie spędzić kilka dodatkowych dni w Warszawie przy okazji uczestnictwa na Kole, warto już dziś znaleźć odpowiadający nam hotel, pokój czy apartament.

Booking.com