Patroni kategorii

Vintage w różnych stylach: krzesła vintage w skandynawskim, retro i eklektycznym wystroju wnętrz

Jak się okazuje, fani stylu vintage decydują się na jego wprowadzenie we wnętrzach wykończonych w wielu wydaniach. Przykładem może być tutaj wplecenie krzeseł vintage w stylu skandynawskim, wydawać by się mogło zupełnie odrębnym. Kiedy jeszcze można zastosować styl vintage i jakie meble najlepiej wybierać?

Krzesła w stylu vintage

Styl Vintage - czym jest?

Meble w stylu Vintage to recepta na dowolne urządzenie wnętrza. Nic więc dziwnego, że, między innymi krzesła tworzone w takim wydaniu sprawdzają się w wielu różnych pomieszczeniach bez względu na ich wykończenie. Czym w ogóle jest ten styl i dlaczego wraca do łask?

Vintage to inaczej wnętrze klasyczne, przygotowane i zainspirowane czasami sprzed kilku dekad. Meble w takim wydaniu mają najczęściej znaczną liczbę wzorów, a także dodatków, ponadto wykonane są z naturalnych, trwałych materiałów. W tych produkcjach możemy spotkać się z jasnymi, często pastelowymi barwami, takimi jak beż czy róż. Krzesła Vintage bardzo często pojawiają sie z tapicerką, która nie tylko dodaje stylu, ale również wpływa na komfort użytkowania mebla.

Vintage w stylu skandynawskim - krzesła dla Ciebie

Czy styl Vintage można łączyć ze stylem skandynawskim? Mimo, że to tak naprawdę dwa różne światy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby krzesła pojawiły się właśnie w nowoczesnym wnętrzu. Wszystko dlatego, że paleta barw mebli w stylu Vintage jest naprawdę różna i obejmuje znaczną liczbę barw. W przypadku stylu skandynawskiego najlepiej stawiać na krzesło z czarnymi nogami, które zostało opatrzone pastelową barwą, taką jak beż lub biel. Wtedy możesz mieć pewność, że krzesła idealnie dopasują się do danego pomieszczenia.

Krzesła Vintage w stylu retro

Tak naprawdę styl Vintage i styl retro mają wiele wspólnego. Przede wszystkim obydwa najpopularniejsze były w ubiegłym wieku, choć należy zwrócić uwagę, że istnieje parę różnic, które pozwalają uzyskać konkretną różnicę. Mowa tutaj głównie o palecie barw, ale również samych materiałach, z jakich wykonane są meble w tym krzesła w stylu Vintage. W meblach tradycyjnych retro stosuje się raczej welur, a w Vintage tapicerkę. To jednak różnica wpływająca na jakość produktu, a także komfort użytkowania. Wciąż jednak można postawić na krzesło Vintage firmy Vokato w kolorze, który będzie dopełniał całą stylistykę retro danego pomieszczenia, między innymi salonu.

Vintage krzesła w eklektycznym wystroju wnętrz

Eklektyczny wystrój wnętrz to swego rodzaju miszmasz, bo łączy w sobie różne style wykończenia pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że może w nim pojawić się styl Vintage, który zresztą doskonale do niego pasuje. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzają się krzesła Vintage w jasnych odcieniach, najlepiej, jeśli nogi tych krzeseł również są lakierowane. Oczywiście ostateczny wybór należy już tylko do Ciebie, chcemy jednak zaznaczyć, abyś nie bał się eksperymentować i tworzyć wnętrza z mebli wywodzących się z różnych stylów.

Artykuł zewnętrzny