Patroni kategorii

Do jakiego wnętrza wybrać drewniane meble w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny to jeden z obecnie powracających trendów aranżacji wnętrz. W przestrzeniach inspirowanych wiejskim wystrojem króluje prostota i naturalne materiały - ma być swojsko i przytulnie. Meble rustykalne z litego drewna potrafią całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia, dzięki czemu wnętrze zyskuje przytulny i nowoczesny charakter. Kiedy warto zdecydować się na umeblowanie mieszkania w takim stylu i jak to zrobić z klasą?

Meble rustykalne do salonu

Co wyróżnia meble rustykalne?

Wnętrze w stylu rustykalnym nawiązuje do sielskiego klimatu wiejskich domów, w których od przekroczenia progu czuć było spokój i rodzinną atmosferę. Wygląd pomieszczeń uzupełniały masywne meble wykonane z drewna i naturalne dodatki, których nie może zabraknąć we współczesnych aranżacjach inspirowanych tym stylem. Meble rustykalne cechuje minimalizm i staranne wykonanie. Do ich produkcji używa się wysokogatunkowego, litego drewna, które zachowuje naturalny wygląd lub jest pokrywane warstwą białego lakieru - taki zabieg pozwala uzyskać elementy wyposażenia o niepowtarzalnym wzornictwie.

Przy wyborze drewnianych mebli rustykalnych warto zwrócić również uwagę na obecność stylizowanych cokołów, uchwytów i subtelnie rzeźbionych frontów
 -dbałość o szczegóły przy zachowaniu prostej formy to jeden z wyróżników stylu rustykalnego.

Stylowe meble rustykalne
Stylowe meble rustykalne

Meble rustykalne do salonu, sypialni i kuchni

W stylu rustykalnym można urządzić całe mieszkanie - szeroki wybór mebli z litego drewna pozwala gustownie zagospodarować pokój dzienny, a także mniejsze pomieszczenia, takie jak kuchnia czy sypialnia. Meble rustykalne do salonu to przede wszystkim masywne biblioteczki i regały, stylizowane na "stare" komody, duże stoły i krzesła o zdobionych nogach. Drewniana witryna ze szklanymi drzwiczkami umożliwia wyeksponowanie kolekcji porcelany, zastawy kuchennej lub rodzinnych pamiątek. Atutem mebli rustykalnych z drewna jest dużą pojemność, a liczne szafki i szuflady pozwalają utrzymać ład w pomieszczeniu. Ułatwieniem dla osób urządzających duży salon w stylu rustykalnym są kolekcje mebli, które pozwalają stworzyć spójną i funkcjonalną przestrzeń.

Meble rustykalne z drewna do kuchni to praktyczne wyposażenie, które nie tylko odmieni wygląd wnętrza, ale zapewni dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów kuchennych. Dla podkreślenia aranżacji warto postawić na przeszklone kredensy czy komody na wino. W sypialni natomiast stylizowane łóżko w otoczeniu rustykalnych szafek nocnych uzupełni wygląd sielankowego wystroju, który służy udanemu wypoczynkowi.

Meble rustykalne z litego drewna

Przy wyborze drewnianych mebli rustykalnych najważniejsze znaczenie ma estetyka wykonania i trwałość uzyskanych wyrobów. Sosnowe meble z litego drewna to inwestycja na lata i gwarancja wysokiej użyteczności za sprawą wykorzystania grubych i solidnych elementów.

W ofercie polskiego producenta mebli Wooden Paradise wciąż stosuje się rzemieślnicze techniki stolarskie umożliwiające uzyskanie precyzyjnie wykończonych detali i elementów dekoracyjnych. Meble z oferty w większości są efektem pracy ręcznej i wykorzystania tradycyjnych narzędzi.Więcej informacji na temat działalności producenta Wooden Paradise oraz efektów pracy doświadczonych stolarzy można przeczytać na stronie https://woodenparadise.pl/.

Producent mebli rustykalnych
Producent mebli rustykalnych

Artykuł partnerski