Zafunduj sobie stylowy powrót do przeszłości!

Coraz więcej osób fascynuje się tym, co dawne. Zachwycone są ową niezwykłą dawką romantyzmu, magii, czegoś ulotnego, na co w dwudziestym pierwszym wieku niewiele jest już miejsca. Mowa o fanach dawnych budynków warownych, ukrytych w lasach średniowiecznych zamków czy zachwycający maestrią swego wykonania pałacowych kolosów.

Stylowe fototapety na ścianę

Trzeba przyznać, że mają w sobie coś wyjątkowego, coś, z czym współczesne budownictwo raczej niewiele może mieć wspólnego. Jak zatem sprawić, by ten styl i tę niesamowitą estetykę przenieść do wnętrz swojego domu czy mieszkania? Okazuje się, że to całkiem prosta sprawa!

Poczuj się niczym w pałacu!

Z powodzeniem można zaprosić do siebie ducha dawnych budowli i magię niezwykłych czasów, które już dawno za nami - dzięki zakupieniu i zamontowaniu na ścianie fototapety. Na szczęście ich twórcy odpowiednio zadbali o to, by wybór ciekawych modli był tu bardzo szeroki. Ciągle pojawiają się także nowe egzemplarze, zatem miłośnicy tego, co dawne, z pewnością mogą zostać w stu procentach usatysfakcjonowani. Wszak jeśli nie mają środków na to, by nabyć antyczne meble czy dodatki, mogą jak najbardziej wyczarować klimat dawnych czasów właśnie dzięki tym naściennym ozdobom. Okazuje się, że w nowoczesnym sklepie internetowym fototap.pl dostępne są one od ręki - w wielu ciekawych egzemplarzach.

Jak wkomponować fototapetę z zamkiem lub pałacem do reszty wnętrza?

Do pytanie z pewnością zadaje sobie w tej chwili wielu Czytelników. Cóż... według specjalistów z branży aranżacji wnętrz każdorazowo należy dobrać ozdoby naścienne do kolorystyki i stylu panującego w pomieszczeniu. Oczywistym jest, że modele  z dawnymi, średniowiecznymi pałacami, zamkami czy twierdzami niekoniecznie dobrze wyglądałyby tam, gdzie rządzi nowoczesność w czarno-białym wydaniu, z chromem i dużą ilością szkła. To zdecydowane inne klimaty - dlatego świetnie wpisują się chociażby w pomieszczenia stworzone w klimacie klasycznym - ale nie tylko. Idealną w tym przypadku kolorystyką jest brąz z beżem, biel na ścianach, stosowna dawka modnej szarości. Okazuje się, że często modele tego typu ciekawie komponują się w sąsiedztwie błękitnych ścian - to także bardzo dobry trop.

Jak dobrze wkomponować fototapetę?
Jak dobrze wkomponować fototapetę?

Ile to kosztuje, czyli jak kształtują się ceny?

Mogłoby się wydawać, że skoro mówimy o tak stylowych i oryginalnych ozdobach naściennych, z pewnością trzeba będzie za nie dużo zapłacić. Na szczęście jednak nie jest to prawda, za kwotę rzędu 200 złotych można bowiem mieć niezwykle gustowną fototapetę, która z powodzeniem stać się może głównym elementem dekoracyjnym danej przestrzeni. Jeśli chodzi o montaż tej ozdoby naściennej, każdy bez problemu poradzi sobie z tym, nie trzeba wzywać ekipy fachowców, ponosząc dodatkowe wydatki.
Niewiele trzeba, by zafundować sobie w domu pałacowo-zamkowe klimaty, które zachwycają niezwykłym stylem i gwarantują mentalny powrót do romantycznych czasów średniowiecza!

artykuł partnerski