Urok żeliwa

Para żeliwnych, dekoracyjnych krzeseł ogrodoweych

Ogród to miejsce wypoczynku, ukojenia, wesołej dziecięcej zabawy oraz pięknej estetyki. O wizerunku ogrodu decyduje wiele czynników m.in. zaaranżowanie przestrzeni, rozmieszczenie zieleni, wybór gadżetów ogrodowych, oświetlenia i mebli. Jeśli chcemy relaksować się w naprawdę niezwykłym otoczeniu postawmy na niezwykłe meble.

Meble ogrodowe tworzą atmosferę i niepowtarzalny klimat. Potrafią niezauważalnie wpasować się w całość kompozycji i w sposób dyskretny dodać jej uroku, dlatego też muszą być one stylowe. Muszą prezentować się elegancko i gustownie. Ale to jeszcze nie koniec wymagań pod ich adresem.

Pamiętajmy, że meble ogrodowe stoją pod gołym niebem przez większość czasu w roku i są narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Deszcz, wiatr, słońce czynią swoje dzieło i uszkadzają strukturę mebli, dlatego muszą być one wytrzymałe, odporne i najwyższej jakości. Meble żeliwne ogrodowe spełniają te kryteria, dlatego są godne polecenia do przydomowych ogrodów, do parków, skwerków i ogródków restauracyjnych. Ławki, krzesła i stoły odlane z żeliwa są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne i na korozję. Mogą stać w plenerze przez długie lata, a ich struktura nie ulegnie zmianą, nadal będą wyglądały pięknie, jak w dniu zakupu. Odpowiednio zabezpieczone mogą pozostać w ogrodzie nawet na zimę.

Jednak oprócz solidności meble z żeliwa maja jeszcze jedną nieodpartą zaletę. Prezentują się one bardzo efektowne. Ich kształty zadziwiają swoim stylowym, nietuzinkowym wyrazem, przykuwają uwagę i zachwycają. Meble z żeliwa mogą być pomalowane na różne kolory i wtedy prezentują się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Ich ażurowe powierzchnie są niezwykle misterne i o dziwo, przy tak ciężkim materiale wyglądają na lekkie i delikatne. Żeliwo często łączone jest z drewnem i te połączenia również prezentują się rewelacyjnie.

Powstają także designerskie projekty zadziwiające w swej nowoczesnej formie. Odchodzą od romantycznego dziewiętnastowiecznego stylu, który królował do tej pory, w meblach żeliwnych i obdarzają je bardzo innowacyjnych wyrazem. Z ich użyciem można zaaranżować prekursorskie przestrzenie ogrodowe, które zadziwią wszystkich wokół.

artykuł sponsorowany