Uchwyty i dodatki meblowe - jak detale wpływają na wygląd mebli?

Podczas aranżacji mieszkania wszystko ma znaczenie - kolor ścian, styl mebli, dodatki oraz pozostałe artykuły do mebli. Dlaczego? Ponieważ wszystko to, na co się zdecydujesz, wpłynie na całokształt Twojego domu, a jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach".

Jaki uchwyt meblowy wybrać?

Z tego powodu nawet wybór uchwytów meblowych nie powinien być kwestią przypadku. Jest to element, który ma wpływ na ostateczny wygląd szafy lub komody. Może całkowicie zmienić jej charakter - zarówno na lepsze, jak i na gorsze. Jeśli więc dotąd myślałeś, że dodatki do mebli nie mają znaczenia, byłeś w błędzie.

Jaki uchwyt meblowy wybrać?

Uchwyt meblowy najlepiej dopasować do stylu mebli i wnętrza. Jeśli Twój dom jest utrzymany w duchu industrialnym, idealne będą nowoczesne dodatki do mebli w postaci metalowych i czarnych uchwytów meblowych. Do stylu loftowego albo skandynawskiego pasują z kolei geometryczne artykuły do mebli. Ważne aby były spójne z całością, pasowały do wystroju zarówno pod względem koloru, jak i kształtu.

Nowoczesne dodatki do mebli

Idąc z duchem czasu, warto postawić na nowoczesne artykuły do mebli. Niezastąpione mogą się tutaj okazać stalowe - najlepiej czarne i matowe - uchwyty meblowe. Można zestawić je z meblami w takim samym kolorze lub połączyć na zasadzie kontrastu z meblami białymi. Ich dodatkowym atutem jest wytrzymałość materiału, z którego zostały wykonane, co gwarantuje świetny wygląd i funkcjonalne użytkowanie przez wiele lat.

Antyczne uchwyty meblowe dla miłośników klasyki

Uchwyt meblowy w stylu antycznym to ukłon w stronę miłośników aranżacji retro lub stylizowanej. Tego typu dodatki do mebli wydobędzie z nich to, co najlepsze i podkreśli elegancki, dostojny charakter. Doskonale sprawdzą się w prowansalskich, klasycznych i kolonialnych wnętrzach. Będą pasować do postarzanych komód, ogromnych szaf i kredensów.

Funkcje artykułów do mebli

Antyczne artykuły do mebli pełnią dwie najważniejsze funkcje - dekoracyjną i praktyczną. Wpływają na ogólny wygląd mebla, dodają mu charakteru i podkreślają jego styl. Uchwyt meblowy ułatwia również korzystanie z szafy lub komody, jest więc niezbędnym dodatkiem do mebli. Jednak to nie jedyne ich funkcje. Artykuły do mebli taki jak nogi umożliwiają łatwe zmycie podłogi pod szafą, a zawiasy wpływają na płynne otwieranie jej drzwi. Trudno więc sobie wyobrazić, aby meble były pozbawione tak ważnych elementów.

Uchwyty meblowe a system push-click

Zastanawiasz się może, co przemawia za uchwytami meblowymi skoro istnieje nowoczesny system otwierania szafek typu push-click? Otóż tego typu dodatki do mebli sprawiają, że nie dotykasz frontów, a więc ich nie brudzisz. Poza tym, jeśli mechanizm push-click nagle się zepsuje będzie bardzo trudno otworzyć drzwiczki lub wysunąć szufladę. Uchwyt meblowy jest niezawodny. Mało tego - to także element dekoracyjny, który możesz wymienić kiedy tylko zechcesz, odświeżając wygląd mebli, a tym samym całego pokoju.

Jak wybrać uchwyt meblowy?

Najważniejszą cechą każdego artykułu do mebli - w tym uchwytu meblowego - jest spełnianie najwyższych europejskich norm jakościowych. Dlaczego? Bo gwarantuje to długotrwałe użytkowanie, bezpieczeństwo i nienaganny wygląd. Ważnym aspektem jest również materiał, z którego wykonane są dodatki do mebli. Może to być drewno lub stop cynku aluminium. Istotny jest oczywiście także kolor i styl. Tutaj wszystko zależy od Twojego gustu i aranżacji. Inny będzie uchwyt meblowy do klasycznej komody, a jeszcze inny do szafy w stylu industrialnym.

Artykuł partnera