Rodzaje listew przypodłogowych

Skończyły się czasy, gdy wybór elementów wykończeniowych ograniczał się do kilku dostępnych na rynku modeli. Dziś asortyment tych produktów jest tak duży, że podjęcie finalnej decyzji to nie lada wyzwanie. Dlatego dziś pomagamy naszym czytelnikom wybrać między różnymi rodzajami listew przypodłogowych. Oto najpopularniejsze z nich.

Rodzaje listew przypodłogowych

Listwy metalowe

Przez długi czas listwy metalowe były kojarzone głównie z przestrzeniami biurowymi. Obecnie coraz częściej można je zobaczyć w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Z wyjątkiem tworzywa, mają niewiele wspólnego ze swoimi poprzedniczkami. Współczesne listwy podłogowe z metalu to elegancka, solidna i coraz popularniejsza alternatywa dla klasycznych listew. Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy loftowym. Dodatkowe atuty tego rozwiązania to łatwość montażu i demontażu, a także szybkie czyszczenie - wystarczy przetrzeć je od czasu do czasu zwilżoną ściereczką. Bardzo dobrze wyglądają z każdym rodzajem podłoża: drewnianym parkietem, panelami, deskami, kafelkami czy wykładziną. Domom oraz mieszkaniom dodadzą nowoczesnego sznytu, a w biurze, gabinecie czy recepcji zbudują wrażenie sterylności i profesjonalizmu.

Listwy drewniane lub z MDF

Trendy się zmieniają, mody przemijają, ale zainteresowanie, jakim cieszą się listwy drewniane, nigdy nie spada. Współczesne metody produkcji pozwoliły uczynić to rozwiązanie jeszcze bardziej praktycznym. Powszechnie stosowanym materiałem jest płyta pilśniowa średniej gęstości, czyli znany wszystkim MDF. Trudno się temu dziwić, listwy wykonane z tego tworzywa są jednocześnie trwałe i elastyczne, a, mimo że wykonane z drewna, dzięki odpowiednim dodatkom są też wodoodporne i niezapalne. Na tym lista ich zalet się nie kończy. Osoby, które zdecydowały się na  z MDF-u chwalą je również za możliwość łatwego nałożenia na nie farby. Na uwagę zasługuje również fakt, że w większości są wykonywane ze zrębek, a więc dają możliwość ponownego wykorzystania odpadów drzewnych. Materiał jest niezwykle lekki, dzięki czemu można go z łatwością przewieźć, a nawet przenieść w ręce. 

Dobór listew przypodłogowych

Rozwiązaniem pośrednim między nimi a listwami metalowymi, są listwy MDF w kolorze aluminium (jasnego lub ciemnego). W ten sposób można połączyć praktyczne atuty pierwszych i estetyczne walory tych drugich. Znajdzie się też coś dla miłośników tradycyjnych wnętrz: lakierowane, klasyczne listwy ozdobne.

Listwy podświetlane

Listwy przypodłogowe z wbudowanymi diodami LED szczególnie polecane są posiadaczom niedużych mieszkań. W ten sposób, bez zabierania przestrzeni użytkowej można doświetlić zacienione zakątki pomieszczeń. Rozwiązanie na pewno zrobi również wrażenie na gościach i zbuduje niesamowity klimat na niejednej domowej imprezie. Z reguły istnieje możliwość zmiany barwy emitowanego światła, a także przechodzenia między różnymi częstotliwościami. Gdy je wyłączymy, wyglądają i spełniają wszystkie funkcje zwykłych, klasycznych listew przypodłogowych.

Artykuł promocyjny