Oryginalne ramki, które ozdobią nudną przestrzeń

Umieszczanie na ścianach różnego rodzaju dekoracji jest niezwykle modne już od dawna. Ludzie chętnie korzystają z możliwości przywieszania na ścianach pięknych dekoracji, jak choćby obrazy czy zdjęcia, które mają dla nich szczególną wartość, są piękne i pomogą ożywić i nadać styl każdemu wnętrzu. Do zawieszania obrazów czy zdjęć zwykle niezbędne są różnego rodzaju ramki ozdobne jak choćby ramki passe partout czy multiramy.

Klasyczne i eleganckie ramki

Różne ramki odpowiedzią na różne potrzeby

Na naszym rynku istnieje wiele różnego rodzaju ozdobnych ramek. W sklepach możemy znaleźć ramki wykonane z drewna, płyty mdf, sklejki, plastiku, a także ramki szklane, metalowe czy typu passe partout. Każda ramka jest inna i posiada zupełnie inny styl. Jednocześnie, nadaje wnętrzu zupełnie inny charakter. Warto mieć to na uwadze, gdy chcemy wybrać idealną dla siebie ramkę, bowiem może ona nie tylko ozdobić wnętrze i nadać mu wyjątkowości, ale w niektórych przypadkach jest w stanie również całkowicie zmienić charakter wnętrza, nie pasując do stylu, w którym staramy się utrzymać je. Do wnętrz klasycznych i eleganckich mogą przydać się ramki klasyczne, drewniane lub metalowe, pięknie zdobione. Wnętrza nowoczesne i przytulne zasługują na inny rodzaj dekoracji. Multiramy, ramki z plastiku czy innych ciekawych materiałów, jak choćby wykonane z tektury ramki passe partout sprawdzą się tutaj doskonale.

A co w ramce?

Ramy warto wybierać także pod względem tego, co zamierzamy w nich eksponować. Piękne obrazy wymagają odpowiedniej oprawy, godnej dzieła sztuki. Zwykle stosuje się tutaj piękne, mocne ramy wykonane z drewna, nie rzadko z ogromnym kunsztem i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Zdjęcia rodzinne można eksponować w multiramach, które stanowią połączenie kilku ramek na zdjęcia w jedną całość. Dodatkowo posiadają zwykle jeszcze inne ozdoby, jak choćby zamieszczone słowa czy obrazki, które kojarzą się z prezentowanymi zdjęciami. Do eksponowania obrazków wykonanych ręcznie czy zdjęć bliskich można wybrać prostokątne ramki passe partout, które są niezwykle urocze i piękne, mogą nadać prezentowanym dziełom czy zdjęciom szczególny charakter.

Ramki nie tylko do zdjęć
Ramki nie tylko do zdjęć

Ramki nie tylko do zdjęć

Jeśli chcemy wyeksponować inne rzeczy niż obrazy czy zdjęcia, również warto wybrać do tego idealnie nadające się ramy. Do ekspozycji na ścianach takich rzeczy, jak wycinanki, ręcznie wykonane obrazki, portrety, wycinanki, zasuszone rośliny, niewielkie przedmioty jubilerskie, dowolne inne, płaskie przedmioty, czy też inne prace wykonane ręcznie, warto wybrać ramki typu passe partout. Te wyjątkowe, prostokątne bądź owalne ramki passe partout z sklepzramami.pl pomogą zaprezentować wszystko, na czym nam zależy. Także przedmioty wypukłe, o niewielkich wymiarach i wadze mogą być umieszczane w tego rodzaju ramkach, dzięki czemu dodatkowo zaprezentowana będzie ich uroda i kształt. Do wielu zalet ramek tego rodzaju należy m. in, fakt, że mogą być wykonane w prosty sposób na specjalne zamówienie. Dowolny kształt ramki, kolor, wielkość ramki, otworu w ramce oraz grubość obwoluty, a także dowolność zdobień na ramce i ich wzorów sprawia, że prostokątne ramki passe partout oraz w każdym inny kształcie wciąż zyskują na popularności i są niezwykle chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Nadają wnętrzu szczególny, bardzo przytulny charakter i pozwalają na dowolne stylizowanie wnętrza.

Ociepl swoje mieszkanie

Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym, warto zdecydować się także na nowoczesne dekoracje na ścianach. Ramki wykonane z tworzywa sztucznego czy metalu nadadzą wnętrzu bardzo nowoczesnego stylu i wyjątkowego charakteru. Ponadto, możemy wybrać ramki w dowolnie wybranych przez siebie kształtach, kolorach czy wzorach oraz wielkościach, które dostępne są na naszym rynku. Tego rodzaju nowoczesne ramki również występują w wielu różnych wzorach i kształtach, choć nie mamy możliwości zamówienia ich idealnie pod wymiar, jak dają nam taka możliwość np. owalne ramki passe partout. Jednakże, dopasowanie idealnie dobranej ramki do wyeksponowania tego, co jest dla nas ważne nie nie stanowi również żadnego problemu. Wystarczy zmierzyć przedmiot, który chcemy oprawić i wybrać jeden z wielu rozmiarów ramek, dostępnych na rynku. Następnie umieszczamy dekorację w ramie, którą zawieszamy na ścianie i cieszymy się pięknym, stylowo urządzonym wnętrzem.

artykuł partnerski