Nadaj drugie życie drzwiom przesuwnym

Barn doory (tzw. drzwi od stodoły) to modny element, który nieprzerwanie widnieje w wielu aranżacjach. Stare drzwi mogą zyskać drugie życie, o ile poświęcimy odrobinę czasu na ich renowację. W przesuwnej wersji pomogą podzielić przestrzeń w pomieszczeniu, które będą zdobić.

Drzwi przesuwne malowane na niebiesko

Prostota jest piękna

Drzwi przesuwne pasują do praktycznie każdego wnętrza w domu lub w miejscach publicznych. Wykonane z masywnego drewna, płyty lub szkła sprawia, że wpisują się w każdą stylistykę. Barn doory łączą ze sobą estetyczny wygląd i funkcjonalność. Z ich wykorzystaniem możemy podzielić przestrzeń na strefy i wygospodarować różnego rodzaju schowki. 

Funkcjonalność i zagospodarowanie przestrzeni

Barn doory mogą stać się ponadczasowym elementem, który nie zajmuje dużo miejsca ale podkreśla charakter wnętrza i dyskretnie je rozdziela. Najchętniej są wybierane ze względu na możliwość wygospodarowania osobnego gabinetu, szafy lub spiżarni. Często jest spowodowane możliwością przesuwania ścian w biurach lub niewielkich przestrzeniach, co pozwala powiększyć je optycznie.

Drzwi przesuwne w typie barn door
Drzwi przesuwne w typie barn door

Montujemy system drzwi przesuwnych

Dość popularnym modelem systemów do drzwi przesuwnych są te montowane na ścianie i wewnątrz niej. Bardziej minimalistyczna wersja to możliwość ukrycia prowadnic drzwi w kasecie wewnątrz ściany. Co prawda jest to opcja dla lekkich modeli i wymaga ingerencji w ścianę, ale skutkuje lepszym wyciszeniem. Możemy także zastosować system montowany naściennie. W ten sposób wyeksponujemy całe drzwi na tle ściany.

Konstrukcja na długo

Wszystkie elementy konstrukcyjne systemu muszą być wytrzymałe, aby mogły przez długie lata nam służyć. Przed samym wyborem drzwi i montażem systemu należy sprawdzić wytrzymałość ściany i jej możliwości co do konstrukcji. Pamiętajmy, aby dokonać starannych pomiarów otworów drzwiowych. Warto skonsultować się z fachowcem, by mieć pewność, że kupujemy odpowiednie komponenty i konstrukcja będzie trwała.

artykuł zewnętrzny