Meble klasyczne do salonu - jakie wybrać?

Chociaż wiele mieszkań i domów jest urządzanych obecnie w nowoczesnym stylu, to meble klasyczne wcale nie tracą na popularności. Można znaleźć je w wielu salonach stacjonarnych i sklepach. Doceniane są nie tylko za elegancję, ale też komfort jaki oferują. Przede wszystkim wybierane są więc do salonu, ponieważ pomieszczenie wykorzystywane jest jako miejsce spotkań, jak i wypoczynku. Jakie meble najlepiej się w nim sprawdzą?

Komplet mebli klasycznych

Ponadczasowa klasyka w salonie

Meble klasyczne mają ogromną zaletę - nigdy nie wychodzą z mody. Trendy mogą ulegać zmianie, raz popularny jest styl glamour, raz skandynawski, innym razem projektanci podpowiadają, by koniecznie urządzić salon w stylu loftu. Klasyka natomiast zawsze jest modna i chętnie wybierana przez wiele osób, nie tylko starszych, ale też młodych, urządzających swoje pierwsze mieszkanie. Klasyczne meble podziwiane są za kunszt wykonania, wspaniałe zdobienia, ciekawe kształty, którym daleko do prostych linii i brył w stylu nowoczesnym, a także za wygodę, jaką oferują. Za ich sprawą można naprawdę wypocząć, zrelaksować się przed telewizorem, czytając ulubioną książkę albo przeglądając czasopisma. Komfortem klasycznych mebli są zachwyceni również zapraszani goście. Mogę wygodnie się rozsiąść i poczuć jak u siebie, będąc zadowoleni ze spotkania.

Jakie meble kupić do salonu?

Oczywiście w salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych. Jednak nie oznacza to, że musimy po prostu do niego wstawić kanapę. Oczywiście w małych salonach nie wystarczy miejsca na komplet mebli wypoczynkowych i sofa często musi wystarczyć, ale pośród klasycznych mebli znajduje się tyle modeli sof, że z pewnością znajdziemy oryginalny mebel do małego salonu. Tam, gdzie jest więcej metrażu warto dokupić do kanapy wygodny fotel, w którym popołudniowa kawa będzie smakować najlepiej. Wśród mebli klasycznych znajdują się również narożniki, które zapewniają więcej miejsca do siedzenia i są bardzo ustawne. Nawet w małym salonie z łatwością znajdziemy na nie miejsce. Nie można jednak pomijać w aranżacji takich mebli jak wspaniałe klasyczne ławeczki, pufy, szezlongi, które jednocześnie zapewniają komfort, jak i elegancki wystrój salonu. Jest on najbardziej reprezentacyjną częścią domu, więc warto zadbać o jego ekskluzywny, stylowy wygląd. W pozycji półleżącej, na pięknie wykonanym szezlongu, będziemy mogli poczuć się wyjątkowo, jak w apartamencie jednego z luksusowych hoteli.

W salonie istotny jest jednak nie tylko wypoczynek i komfort, ale też miejsce do przechowywania. Kolekcja książek czy płyt, czasopisma, porcelanowe filiżanki, szkło na napoje, a nawet pamiątki - wszystkie te przedmioty muszą mieć w nim swoje miejsce. W wygodnym przechowywaniu, a także ekspozycji przedmiotów pomogą gustowne komody, witryny czy kredensy. Z łatwością poukładamy w nich wszystko, co potrzebne w salonie, bo zaletą klasycznych mebli jest również pojemność.

Szeroki wybór mebli klasycznych

Kiedy już mniej więcej wiemy, jakie meble kupimy do naszego salonu, pora obejrzeć najpiękniejsze z nich. Znajdziemy je w salonach mebli klasycznych Rad-Pol, które znajdują się w wielu miastach. Rad-Pol jest renomowanym producentem mebli klasycznych, jak i importerem mebli włoskich. Oferuje piękne włoskie meble klasyczne, jak i meble stylizowane. Posiada w asortymencie meble do salonu i innych wnętrz. Dzięki eleganckim klasycznym sofom i fotelom, niezwykłym szezlongom i ławeczkom, a także funkcjonalnym i zdobionym komodom czy witrynom, każdy salon będzie dumą jego właścicieli i na co dzień zapewni im maksimum komfortu.

artykuł partnerski