Meble designerskie - jak najlepiej je zaprezentować?

Obecnie bardzo popularne są minimalistyczne aranżacje wnętrz, gdzie główną rolę odgrywa przestrzeń, a wyposażenie ograniczone jest do minimum. Czy designerskie meble pasują do takiego stylu?

Design / Meble designerskie

Design i minimalizm w parze

Meble designerskie są wręcz stworzone do minimalistycznych wnętrz. Ich niebanalny wygląd nie znosi konkurencji w postaci krzykliwych dekoracji, ani nadmiernego nagromadzenia sprzętów w sąsiedztwie. Minimalistyczne aranżacje są więc wręcz idealnym tłem dla mebli, które same w sobie są dziełami sztuki użytkowej.

Meble designerskie - piękne, ale czy wygodne?

W minimalizmie wnętrzarskim nie chodzi jedynie o ograniczenie ilości sprzętów i dodatków, a tym samym otwarcie przestrzeni. Wyposażenie w minimalistycznym wnętrzu ma być wygodne i funkcjonalne. Czy meble designerskie spełniają te warunki? Wbrew pozorom designerski wygląd kanapy, czy fotela nie musi wcale oznaczać rezygnacji z wygody. Współczesne designerskie meble wypoczynkowe projektowane są z uwzględnieniem zasad ergonomii i wręcz sprzyjają zachowaniu zdrowia w obrębie układu szkieletowo - kostnego.

Dodatki i ozdoby - jak dobrać je do mebli?

Designerskie meble są z reguły same w sobie doskonałą dekoracją wnętrza, która nie znosi konkurencji. Chyba, że są to dekoracje utrzymane w podobnym stylu. Dobrym pomysłem jest wybór prostych, nowoczesnych dodatków ze szkła, lub gładkiego metalu. Użytkownicy, którzy kochają ozdoby, zwykle nie decydują się na minimalistyczne aranżacje - to raczej oczywiste. czy muszą jednak rezygnować również z designerskich mebli? Niekoniecznie. Wystarczy, że wybierając ozdoby do wnętrz, starannie dobiorą je do mebli. Mają one być jedynie dodatkiem podkreślającym styl i nie mogą zdominować wnętrza. Nie mogą też kłócić się kolorystycznie z designerskimi meblami. Nie oznacza to oczywiście rezygnacji z kontrastów - wręcz przeciwnie. Kolory powinny jednak ze sobą korespondować. Urządzając z głową wnętrze w dowolnym stylu, spokojnie możemy sięgać po meble designerskie, o ile tylko harmonijnie dopasujemy do nich resztę wyposażenia.

Artykuł sponsorowany