Kuchnia w stylu retro - jaki zlewozmywak wybrać?

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przyrządza się posiłki. Podczas jej urządzania nie zwraca się uwagi tylko i wyłącznie na funkcjonalność, ale także na wygodę oraz wygląd. Estetyczne aranżacje sprawiają, że przebywanie w takim pomieszczeniu jest znacznie przyjemniejsze. Jeśli chcesz urządzić kuchnie w stylu retro, koniecznie dowiedz się czym charakteryzuje się taki wystrój. Jaki zlewozmywak wybrać by nie zaburzyć takiej aranżacji? Podpowiadamy!

Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni w stylu retro?

Charakterystyka stylu retro

Jeśli marzysz by w aranżacji Twojej kuchni królowała tradycja połączona z odrobiną nowoczesności, to styl retro będzie idealnym rozwiązaniem. Wybór mebli, dekoracji, a nawet elektroniki, które możesz dopasować do takiej aranżacji jest ogromny. Ten styl uwielbia lampy z abażurami, złote dodatki, drewniane stoliki oraz blaty. Moc inspiracji dostarczają wzornictwa z lat 60, ale również ciekawe efekty uzyskasz łącząc tradycyjne elementy z nowoczesnymi. Styl retro bez wątpienia pasuje do wielu wnętrz, a dzięki niemu stworzysz ciekawą oraz ponadczasową aranżację. Za pomocą barwnych dodatków idealnie ożywisz przestrzeń, w której znajdować się będą masywne, awangardowe meble oraz urządzenia.

Każdy detal ma znaczenie
Każdy detal ma znaczenie

Styl retro w kuchni - akcesoria i AGD

Podczas urządzania kuchni w modnym stylu retro, szczególną uwagę należy zwrócić na detale jakimi są akcesoria. Poza tym, że powinny być one funkcjonalne, to muszą także wyglądem pasować do wybranej aranżacji. W wielu sklepach z akcesoriami kuchennymi znajdziesz wyjątkowe, złote sztućce, kolorowe zastawy stołowe, drewniane pojemniki do przechowywania żywności - te elementy będą także stanowić dekorację. Nie tylko tekstylia powinny cechować się specyficznym wyglądem. Warto także wyposażyć kuchnie w AGD, które doskonale dopełni całą aranżację.

Jaki zlewozmywak do kuchni retro?

Podczas wyboru odpowiedniego zlewozmywaka do kuchni, warto zastanowić się nad sposobem jego wykończenia. Z pewnością dużą role będzie pełnił jego kształt - może być on owalny, prostokątny lub kwadratowy - oraz materiał z jakiego został wykonany. Do retro aranżacji najlepiej będzie pasować zlew miedziany lub granitowy. Wybierając odpowiedni modle warto także wziąć pod uwagę w miejsce w jakim ma być on umieszczony. Niezwykle ciekawą ozdobę będzie stanowił, kiedy zainstalujesz go w samym centrum kuchni. Jego dopełnieniem będzie również odpowiednio pasujący kolor blatu oraz mebli.

Wybierz zlewozmywak w stylu vintage
Wybierz zlewozmywak w stylu vintage

Co oprócz zlewozmywaka?

Kiedy już wybierzesz modny zlewozmywak, nie zapomnij także o baterii kuchennej. Również to akcesorium powinno pasować do całokształtu aranżacji. Na szczęście znalezienie tej odpowiedniej nie będzie problemem, ponieważ zarówno w wielu sklepach stacjonarnych, jak i internetowych pojawia się ich coraz więcej jeśli chodzi o styl retro. Przy zakupie baterii zwróć uwagę przede wszystkim na kształt oraz kolor. Do wnętrza Twojej wymarzonej kuchni idealnie pasować będzie bateria w kolorze starego złota, miedziana lub klasyczna srebrna.

artykuł partnerski