Kamery GoPro, a świat antyków...

Bhutan w Himalajach

W dzisiejszych czasach chyba już nikt nie wyobraża sobie podróżowania bez zabrania ze sobą jakiegokolwiek sprzętu fotograficznego. Teraz już prawie każdy ma przecież przy sobie smartphona czy tableta. Jednak nie zawsze w czasie podróży taki podręczny sprzęt zda egzamin, zwłaszcza gdy w grę wchodzą ekstremalne doznania.

 

Podróże bez wątpienia kształcą, pozwalają spojrzeć z perspektywy na bieżące sprawy oraz pokazują zupełnie inny, nieznany dotąd świat. W takim wypadku zdjęcia i filmy z takiego wyjazdu to niemalże podstawa, która pozwoli po jakimś czasie wrócić pamięcią do unikalnych przeżyć. Jednak w czasie zwiedzania nie zawsze standardowy sprzęt zdaje egzamin, zwłaszcza gdy istnieje konieczność posiadania wolnej ręki. Oto kilka najciekawszych miejsc, które warto zwiedzić z użyciem kamery GoPro.

Brazylia zachwyca dawną architekturą

Ameryka Południowa to coraz częstszy kierunek zwiedzania, wśród osób znudzonych tradycyjnymi wycieczkami oferowanymi przez biura podróży. Wielu z nich jako główne miejsce swoich podróży wybiera Brazylię, kraj wielu kontrastów. Najbardziej znanym miastem jest Rio de Janeiro, które co roku zwabia turystów malowniczym karnawałem. Kolorowa parada tancerzy, oryginalne udekorowane sambodromy, sztuczne ognie oraz wiele innych atrakcji sprawia, że tryb panoramicznego obrazu staje się niezbędny. Kamera GoPro wyposażona jest również w funkcje Auto Low Light, która przydaje się przy filmowaniu w nocy.

Brazylia słynie również z malowniczych starych miasteczek jakim jest Olinda. Została ona założona w 1537 roku przez Portugalczyków, była to osada misyjna prowadzona przez Jezuitów. Najazd Holendrów sprawił, że obecnie większość budynków pochodzi z XVIII wieku. Olinda posiada wspaniałą architekturę i wąskie, urokliwe uliczki. Tutaj przydatne staje filmowanie przy ograniczonym świetle przy użyciu Kamera GoPro , zwłaszcza gdy zwiedza się liczne zabytki sakralne. W Olindzie znajduje się bowiem ponad 20 barokowych kościołów, licznych klasztorów oraz kapliczek.

Birma zaprasza do starożytnego miasta

Na szlaku miłośników niebanalnych miejsc coraz częściej staje Birma. To kraj, który turystom z Europy na pewno dostarczy niezwykłych i niezapomnianych wrażeń. Tam nie tylko spotka się zupełnie odmienną kulturę, ale też istnieje okazja na zwiedzenie najbardziej niezwykłych okazów architektury. Przoduje tutaj wyjątkowe pod każdym względem starożytne miasto Bagan. To zabytkowy kompleks, który nie przypomina typowych zabytków Azji. Składa się on z dwóch tysięcy świątyń i stup, które można zwiedzać praktycznie godzinami. Niestety częstą wadą starożytnych budowli jest dość nikłe oświetlenie wnętrza, w takich wypadkach nieoceniona staje się funkcja filmowania przy ograniczonym świetle. Kamery GoPro posiadają również szeroki kąt widzenia, dzięki temu w czasie filmowania nie umknie żaden szczegół dawnego malarstwa czy ceramiki.

Natomiast niezbędna kamera "do zadań specjalnych" będzie w czasie podróży do Bhutanu. To niewielki kraj położony na zboczach Himalajów, wciśnięty pomiędzy Indie i Chiny. Słynie on z dziewiczej przyrody, warownych klasztorów oraz niezwykłych miast. Mieszkańcy wierzą, że malunki ogromnych penisów na ścianach domów mogą zapewnić ochronę mieszkańców. Planując podróż do Bhutanu warto wyposażyć swoją kamerę GoPro w dodatkowe mocowania do ręki czy innej części ciała, gdyż większa część kraju znajduje się powyżej 3000 m, co oznacza konieczność wspinania.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

artykuł partnerski