Jak znaleźć trwałą i piękną ramkę na zdjęcie lub obrazek?

Wybór stylowej ramki na zdjęcie lub ramy na obraz ma wbrew pozorom bardzo ważne znaczenie by po pierwsze osiągnąć harmonię z prezentowanym obiektem oraz idealnie wkomponować się w aranżację wnętrza, w którym przyjdzie mu "wisieć". Nic więc dziwnego, że dobór odpowiedniego obramowania może okazać się nie lada wyzwaniem. Na szczęście wybór ramek oferowanych w profesjonalnych sklepach internetowych lub jarmarkach antykwarycznych jest naprawdę duży, także z powodzeniem każdy znajdzie coś idealnego pod swoje potrzeby.

Ramki z kolekcji Wiktoria sklepu Ramka.pl

Zakup ramki nie powinien być przypadkowy. Wybierając ramkę powinniśmy uwzględnić przede wszystkim materiał jej wykonania. Popularne i ogólnodostępne ramki wykonane m.in. z płyty MDF są cenione za swoją wszechstronność i uniwersalność. Ich sposób wykonania i różnorodność wykończenia sprawia, że wybierając ramkę z tego tworzywa każdy znajdzie wzór idealny pod swoje gusta. Wybór tego materiału na ramkę nie musi determinować tego by oprawiała ono wyłącznie zdjęcia lub współczesne malarstwo. Oryginalne wzornictwo pojawiające się na ramkach m.in. w ofercie sklepu Ramka.pl idealnie podkreśli m.in. geometryczną linię dzieł z epoki Art Deco lub piękne włoskie reprodukcje malarskie, a także rodzinne fotografie.

Ciekawym wyborem pod kątem materiału wykonania ramek jest także aluminium. Wąskie aczkolwiek bardzo szlachetnie prezentujące się obramowania doskonale sprawdzą się do wyeksponowania plakatów, komiksów lub zdjęć o większym formacie. Aluminiowe ramki - bardzo neutralne -  świetnie wyeksponują ponadto kolekcję banknotów lub dyplomy zalegające w naszych teczkach z dokumentami. Ale koncepcji na ten materiał może być o wiele więcej!

Najchętniej poszukiwanymi są natomiast ramki wykonane z drewna. Ich perfekcyjny sposób wykonania oraz trwałość powodują, że są one najczęstszym wyborem podczas aranżacji naszych ścian ale i całych wnętrz. Poza tradycyjnymi ramami z drewna sklep Ramka.pl oferuje bogaty wachlarz ramek odpowiadających wielu stylom. Naszą uwagę przykuły przede wszystkim bielone ramki z drewna egzotycznego, które przepięknie wkomponują się w chłodnych skandynawskich aranżacjach lub we wnętrzach Shabby Chic, w których króluje biel. Kontrastowym dla nich stylem będą z pewnością ramki w stylu barokowym lub rokoko wykonane z przepychem, niemalże kapiące złotem. Ornamenty widniejące w wykończeniu ramek w postaci liści akantu, wzorów rocaille sprawiają, że te produkty to prawdziwe dzieła sztuki. Galeria rodzinnych zdjęć uwzględniająca fotografie najstarszych przodków - w tym wydaniu podkreśli jak ważną rolę odgrywa dla nas taka galeria i podkreśli jej charakter.

Pamiętajmy również, że złocone drewniane ramki, sprawdzą się w wyeksponowaniu również neutralnych zdjęć i obiektów - wystarczy wybrać tylko ponadczasowy wzór, prosty przekrój samej ramy i zamierzony efekt zostanie osiągnięty! Jednym z idealnych tego przykładem jest kolekcja ramek Rodos, jedna z piękniejszych w ofercie sklepu. Subtelne wzory na pozłoconym tle prezentują się naprawdę ponadczasowo. Dalia i Hawana będą natomiast stanowiły dobre rozwiązanie dla miłośników koloru i stylu Pop Art. Dodadzą życia nawet najsmutniejszym wnętrzom i podkreślą modernistyczny design pomieszczeń. Ściany z multi kolorowymi dodatkami nie wychodzą bowiem z mody!

artykuł partnerski