Jak zaaranżować mieszkanie z antykami?

Nie tylko zakup mebli antycznych jest trudny, ale też znalezienie odpowiedniej aranżacji mieszkania, aby antyki wyeksponować, a jednocześnie sprawić, że idealnie dopasują się do współczesnego budownictwa czy obecnych trendów. Można też odnieść wrażenie, że antyki nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Oczywiście nie lubią wilgoci czy też nadmiernej suchości i wysokiej temperatury, ale sprawdzą się też choćby w kuchni, czy w salonie oraz w domowym biurze, a nawet w sypialni.

Meble do salonu i sypialni

Meble antyczne w kuchni

Większość mebli antycznych może wyglądać ciężko. Są one w większości wykonane z litego, grubego drewna i często bogato zdobione. Jednak do pomieszczeń takich jak kuchnia pasować będą choćby stoliki, stołki, wąskie komody czy nawet krzesła. Można też kupić meble antyczne, które w swoich czasach służyły w kuchni. Dodając choćby jeden mebel z epoki można całkowicie ją odmienić.

Meble antyczne - https://www.antykikoneser.pl/pl/kategoria/meble/5

Antyk w salonie

To zdecydowanie najczęściej stosowane rozwiązanie. W pokoju dziennym meble antyczne nie są narażone na parę wodną, zachlapanie różnymi substancjami (np. podczas gotowania w kuchni) czy też na zmiany temperatur. Ponadto jest to też pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu i podejmujemy gości, a więc musi być jednocześnie przytulne, a zarazem okazałe. A to właśnie mogą zapewnić dobrze dobrane meble antyczne. Do salonu sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj mebla. Może to być stolik, szafka, duża komoda czy ogromna szafa. Z powodzeniem można też wstawić kanapę czy szezlong. A nawet postawić na same dekoracje jak zabytkowe lustra w ramach, lampy czy obrazy. Także kredens z przeszklonymi drzwiami, za którymi ustawimy ozdobną zastawę stołową lub same filiżanki porcelanowe z pewnością zrobi wrażenie na gościach, a jednocześnie będzie pełnił funkcję schowka.

Sypialnia z charakterem

I w tym pomieszczeniu znajdzie się miejsce dla antycznych mebli. Sekretarzyk czy biurko, albo toaletka to świetne meble do postawienia w tym pomieszczeniu. Idealnie wpasuje się tu także komoda czy stolik nocy. Koniecznie trzeba też postawić witrażową lampę, która odda charakter tego pokoju.

Artykuł zewnętrzny