Dlaczego warto sprzedać używane książki?

Twoja biblioteczka pęka w szwach, a w planach masz już zakup kilku kolejnych pozycji? Jeśli uwielbiasz literaturę, prawdopodobnie wcześniej czy później na Twojej drodze pojawi się dylemat: gdzie gromadzić wszystkie przeczytane tomy. Proponujemy, aby je po prostu... sprzedać. Sprawdź, co zyskasz, gdy przekażesz swoje książki dalej.

Warto sprzedawać używane książki

Sprzedaj stare książki, aby zyskać więcej miejsca na nowe książki

Najważniejszą korzyścią ze sprzedaży przeczytanych pozycji jest zyskanie miejsca na nowe. Czyż nie brzmi to wspaniale? Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że część książek jest Ci szczególnie bliska, lubisz do nich wracać i za żadne skarby świata ich nie sprzedasz. Ale niektóre z nich z pewnością zostały przekartkowane od deski do deski i teraz kurzą się na półce. Być może ktoś chętnie je przeczyta. Jeśli jesteś mieszkańcem Trójmiasta, wyszukaj skup książek w Gdańsku i przekaż część swoich zbiorów. Prawdopodobnie szybko znajdą swoje nowe domy.

Za pieniądze ze sprzedaży możesz kupić następne pozycje

Kolejną kuszącą zaletą sprzedania używanych książek jest pozyskanie w ten sposób funduszy na zakup nowych. Nie dość, że zrobisz na półce miejsce na nie, to dodatkowo zyskasz parę złotych na tę inwestycję. Nie da się też całkowicie wykluczyć tego, że już podczas wizyty w antykwariacie lub skupie - zarówno stacjonarnie, jak i online, uda Ci się znaleźć interesującą lekturę.

Działanie w duchu zero waste - dajesz książkom drugie życie

Sprzedawanie używanych rzeczy, nie tylko książek, jest również zachowaniem ekologicznym. Dzięki temu ograniczasz powstawanie śmieci oraz przyczyniasz się do tego, żeby lektury dłużej krążyły wśród ludzi. Dając im drugie życie sprawiasz, że mają szansę trafić do kolejnych osób. W ten sposób większe grono fanów literatury ma sposobność zapoznać się z ich treścią, przez co w pewnym sensie promujesz czytelnictwo i być może umożliwiasz nabycie ciekawej książki komuś, kogo nie byłoby stać na zakup jej prosto z księgarni.

Skup książek Gdańsk, Sopot, Gdynia - wsparcie lokalnego biznesu

Gdy sprzedajesz swoje przeczytane książki w lokalnym skupie, masz realny wpływ na wsparcie lokalnie działających biznesów. Dzięki temu nie tylko dajesz wyraźny przykład tego, że warto jest czytać i przekazywać literaturę dalej, ale też masz szansę poznać zapalonych antykwarystów, którzy jak nikt znają się na książkach. Być może z ich pomocą uzyskasz dostęp do opracowań na interesujące tematy lub dowiesz się o ciekawym wydarzeniu w Twojej okolicy.

Po przeczytaniu książki nie odkładaj jej na półkę. Jeśli czujesz, że nie będziesz już do niej wracał, spróbuj dać jej nowe życie i sprzedaj ją przez antykwariat online. Oszczędzaj miejsce na pozycje do przeczytania, wymieniaj się książkami i pamiętaj o tym, że przeróżne gatunki używanych książek to prawdziwa skarbnica, do której warto dołożyć swoje cegiełki, a także samemu czerpać z tego źródła i korzystać z jej nieprzebranych bogactw.

artykuł zewnętrzny