Giełda Staroci Gnieźnieńska - Wrocław

Brama wjazdowa giełdy staroci przy ulicy Gnieźnieńskiej we Wrocławiu

Wydaje się, że każdy lubi spędzać czas w ładnych pomieszczeniach i otaczać się pięknymi przedmiotami. O niektórych miejscach mówi się nawet, że "mają duszę". Każde z nich może wyglądać zupełnie inaczej, jednak na pewno łączy je jedno: prawdopodobnie przynajmniej część znajdujących się tam rzeczy: mebli, dodatków, czy porcelany nie została kupiona w tradycyjnym sklepie meblowym, czy z wyposażeniem wnętrz, lecz na giełdzie staroci.

Giełda na Gnieźnieńskiej - różnorodność i wspaniały klimat

Wrocław może poszczycić się kilkoma giełdami staroci. Jedną z nich jest jedna z ciekawszych w Polsce - giełda przy ulicy Gnieźnieńskiej - na terenie giełdy samochodowej. Każdy kto odwiedza stolicę Dolnego Śląska w ostatni czwartek, piątek, lub sobotę każdego miesiąca powinien koniecznie ją odwiedzić. Dlaczego? Ponieważ różnorodność sprzedawanych tam towarów zachwyca. Można oczywiście znaleźć porcelanę, srebro, sprzęty jak np. lampy czy gramofony, czy nawet starą broń Niekiedy można dostać także antyki. Giełda jest miejscem, które powinna odwiedzić każda osoba, do której trafia estetyka sprzed lat. Wiedzą o tym m. in. Niemcy, którzy regularnie odwiedzający wrocławską giełdę. Nie można nie wspomnieć o dogodnym usytuowaniu targu tuż poza ścisłym centrum - w niedalekiej odległości od Popowic, Placu Jana Pawła II (w okolicy ulicy Długiej).

Niemalejąca popularność giełd staroci

Trudno się dziwić upodobaniu co niektórych do regularnego odwiedzania giełd staroci, bowiem można tam znaleźć wiele interesujących przedmiotów. Bezsprzecznie to właśnie jest przyczyną, że tego typu targi są odwiedzane nie tylko przez kolekcjonerów. Ci oczywiście bywają tam regularnie i często właśnie w ten sposób powiększają swoje zbiory. Również antykwariusze są stałymi bywalcami targów ze starymi różnościami. Doskonale wiedzą na co jest popyt, dodatkowo nierzadko samodzielnie zajmują się renowacją zakupionych przedmiotów. W czwartkowe poranki na giełdzie przy Gnieźnieńskiej można trafić na cuda!

Giełdy staroci - nie tylko dla kolekcjonerów

Wiele osób uważa zapewne, że giełdy staroci to miejsce, w którym spotkać można przede wszystkim kolekcjonerów. To nieprawda, bowiem nierzadko są one odwiedzane również przez osoby kompletnie nie znające się na starociach i antykach. Wynika to z faktu, że to miejsca mające naprawdę niesamowity kilmat, który można chłonąć godzinami. Dodatkowo często ludzie wykańczający niedawno kupione mieszkanie, lub po prostu pragnący ożywić dotychczasowy wystrój domu, decydują się na spacer między stoiskami w nadziei, że znajdą coś odpowiedniego. Decydując się na odwiedzenie giełdy staroci we Wrocławiu, warto pamiętać o tym, że sprzedawcy pojawiają się wcześnie, bo już około godziny 6 rano, a giełda trwa właściwie bez przerwy do godziny 14 w sobotę.

Stare przedmioty - na giełdzie, czy przez Internet?
Coraz częściej można się spotkać z opiniami, że starocie warto kupować na aukcjach internetowych. Podstawowym, i prawdopodobnie jedynym, argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem, jest fakt, że ceny na aukcjach są niższe, niż przy zakupach stacjonarnych. Warto jednak pamiętać, że nierzadko osoby wystawiające przedmioty na sprzedaż przez Internet, nie znają ich rzeczywistej wartości. Ustalając cenę sugerują się cennikiem produktów "podobnych" do tych, które są w ich posiadaniu. Często podobieństwo okazuje się złudne. Oczywiście istnieje szansa, że uda się niedrogo kupić wartościowy przedmiot, jednak sprzedawcy zwykle raczej zawyżają ceny sprzedawanych artykułów.
Odwiedzając Wrocław warto wybrać taką datę, która umożliwi odwiedzenie Giełdy Staroci na Gnieźnieńskiej. Mnogość i różnorodność towaru na pewno oczarują każdego, a kto wie - może znajdzie się również okazja to potargowania się i zakupu wspaniałego eksponatu, o jakim kiedyś tylko się marzyło?

Giełda staroci przy ul. Gnieźnieńskiej 6 odbywa się w każdy ostatni czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

Dane organizatora:

Sprawdź dokładną datę giełdy w Całorocznym Kalendarium Giełd!

Noclegi

Pamiętajcie, że giełda na ul. Gnieźnieńskiej we Wrocławiu trwa aż trzy dni. Do południa na placu handlowym można znaleźć prawdziwe perełki kolekcjonerskie. Popołudniami warto przejść się po starówce Wrocławia i obejrzeć perły wyjątkowej architektury. Na Dolnym Śląsku baza noclegowa jest wyjątkowo bogata, dlatego przy odrobinie szczęścia można znaleźć pokój w samym sercu miasta.

Booking.com