Bytomskie Jarmarki Staroci - Bytom

Widok giełdy staroci w Bytomiu

Bytom jest miastem położonym w południowej Polsce, w województwie śląskim, należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i kojarzy się przede wszystkim z kopalniami oraz hutnictwem. Bytom słynie również z pięknej, zabytkowej architektury, która przyciąga turystów pozwalając im na wypoczynek oraz aktywne spędzanie czasu. Turystów przyciąga również kilka zabytkowych kaplic i kościołów np. Kościół pod wezwaniem św. Jacka czy pod wezwaniem św. Trójcy. Jednak tylko Ci najbardziej zainteresowani wiedzą o tym, że Bytom jest również miastem, w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych bazarów staroci. Spotykają się na nim kolekcjonerzy z całej Polski, a nawet z zagranicy, przyciąga on coraz większą rzeszę zainteresowanych.

Kiedy i gdzie odbywa się Jarmark Staroci

Bytomski jarmark cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród miłośników starych przedmiotów i kolekcjonerów. Coraz częściej w weekend przyjeżdżają tu osoby z sąsiadujących miast. Jarmark rozpoczyna się w pierwszy piątek każdego miesiąca i trwa do soboty. Aby zakupić coś cennego i wartościowego powinniśmy się pojawić jak najwcześniej, ponieważ te najciekawsze przedmioty znikają bardzo szybko. Jarmark cieszy się największym zainteresowaniem w miesiącach letnich, kiedy sprzyja ku temu pogoda, a turyści spędzający wolny czas w Bytomiu przychodzą, aby podziwiać, a niejednokrotnie również kupować coś ciekawego. Bytomski Jarmark staroci odbywa się w dzielnicy Bytomia - Szombierkach, obok Hali na skarpie, wokół stadionu Klubu Sportowego "Szombierki" przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Na Bytomskim Jarmarku spotykają się kolekcjonerzy z wielu miast polski, a nawet z zagranicy. Jednak największymi i najwierniejszymi miłośnikami Jarmarku są oczywiście mieszkańcy Bytomia, którzy z zainteresowaniem odwiedzają go w każdy pierwszy weekend miesiąca.

Co możemy znaleźć na Bytomskim Jarmarku?

Od wielu lat Jarmark cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno tych, którzy przyjeżdżają coś sprzedać, jak i pasjonatów, którzy chcą nabyć do swojej kolekcji jakieś unikatowe przedmioty. Na jarmarku możemy znaleźć nawet takie przedmioty, które większości wydają się już niepotrzebne i bezużyteczne, a jednak znajdują jeszcze rzeszę fanów. W miesiącach letnich bywa, że na Jarmarku brakuje miejsca, zjeżdżają się wówczas zarówno turyści jak i miłośnicy staroci, a także osoby z zagranicy, a rezerwacji stanowisk wystawowych można dokonać tylko na miejscu i w czasie trwania jarmarku. Na Bytomskim jarmarku możemy spotkać przede wszystkim przedwojenne meble, piękne porcelanowe naczynia: misy talerze, patery, wazy, a nawet całe serwisy obiadowe. Dużą popularnością cieszą się również przedmioty związane z wojną i czasami wojennymi (odznaki, odznaczenia, medale, umundurowanie). Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy numizmatyki - nie brakuje bowiem ciekawych monet, banknotów i papierów wartościowych. Często spotykamy również przedmioty związane ze sztuka ludową, a także stare telewizory, radia, gramofony aparaty fotograficzne oraz wiele innych pięknych i cennych przedmiotów, których nigdzie nie spotkamy, na co dzień. Jednak zdarzają się również pasjonaci, którzy pojawiają się nie po to by kupować i sprzedawać, ale po to by zaprezentować swoje eksponaty, a także porozmawiać z innymi o swojej pasji.

Sprawdź dokładną datę jarmarku w Całorocznym Kalendarium Giełd!

Noclegi

Czy warto zostać w Bytomiu nieco dłużej? Oczywiście! Dwudniowa giełda na Szombierkach skupia miłośników antyków i staroci z całej Polski, wielu przyjezdnych decyduje się również na spędzenie dodatkowych kilku dni i zwiedzanie górnośląskich starówek czy ruin po dawnych, słynnych fabrykach porcelany. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie nocleg w Bytomiu lub jego najbliższej okolicy.

Booking.com