Patroni kategorii

Zapraszamy na studia podyplomowe "Polski i międzynarodowy rynek sztuki"!

Przed nami znajduje się piękny obraz bądź rzeźba. Jak ocenić ich wartość? Jak odróżnić oryginał od falsyfikatu? Jakie regulacje prawne, krajowe i międzynarodowe, trzeba znać, żeby ją sprzedać? Jak wybrać odpowiedni dom aukcyjny? Jak wypromować naszą ofertę? Jak orientować się w tendencjach sztuki współczesnej obecnych na rynku? Odpowiedzi na te pytania poznacie przychodząc na studia podyplomowe "Polski i międzynarodowy rynek sztuki" w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Studia podyplomowe na kierunku "Polski i międzynarodowy rynek sztuki"

Kierunek "Polski i międzynarodowy rynek sztuki" skierowany jest do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, pracowników instytucji kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów, ludzi młodych interesujących się współczesnym życiem artystycznym oraz do wszystkich miłośników sztuki, którzy planują swój rozwój zawodowy w tej dziedzinie. Jest to kierunek unikatowy w skali kraju, który umożliwia nie tylko zdobycie cennej wiedzy z tego zakresu, ale także nawiązanie relacji z innymi osobami działającymi w tej branży i wzajemną wymianę doświadczeń. 

Przedmiotem studiów "Polski i międzynarodowy rynek sztuki" są zagadnienia związane z problemami rynku sztuki, rozpatrywane pod kątem aktualnych uwarunkowań, różnorodnych aspektów prawnych, społecznych i ekonomicznych, wyjaśniają one także rolę i znaczenie kreatorów rynku. Dzięki praktycznemu charakterowi studiów, studenci bardzo dobrze nauczą się analizy meandrów sztuki współczesnej dominującej obecnie na rynku i będą w stanie efektywnie działać w tej branży. Studenci poznają aspekty prawa autorskiego w sztuce, Problemy rynku sztuki związane z bankami i inwestowaniem czy też dowiadują się, jak pozyskiwać fundusze na kulturę i jakie obierać strategie. 

Vistula zaprasza na studia podypomowe

Zajęcia na kierunku prowadzone są przez wybitnych specjalistów: krytyków i historyków sztuki, kuratorzy, analityków rynku, którzy współtworzą rynek sztuki w Polsce i za granicą. Są to m. in. krytyk sztuki doktor Natalia Kaliś, historyk sztuki doktor Anna M. Leśniewska-Zagrodzka, rzeczoznawczyni i historyk sztuki Irena Bal, kurator Marcin Krasny. 

Studia pozwalają absolwentowi spojrzeć na rynek sztuki i poznać jego zagadnienia praktyczne z różnych punktów widzenia, które nie są uwzględniane w nauce akademickiej. Omawiają rynek pod kątem współczesnych trendów w sztuce, nowych form wyrazu, fotografii kolekcjonerskiej, zagadnień sztuki video i art new media, rankingu galerii i wydarzeń artystycznych.

Aby dowiedzieć się więcej o tym kierunku studiów podyplomowych, wejdź na stronę Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

artykuł partnerski we współpracy z uczelnią