Patroni kategorii

Sudecki Festiwal Minerałów 2018

Skarby ziemi, cuda przyrody, rękodzieło, pamiątki dawnych czasów i absolutny brak nudy. W połowie lipca (12-15 lipca) zapraszamy do Lubania na Sudecki Festiwal Minerałów.

Sudecki Festiwal Minerałów

Sudecki Festiwal Minerałów to jedna z największych w Europie imprez związanych z geologią i mineralogią. Odbywa się on w Lubaniu na Dolnym Śląsku. To urokliwe miasteczko o bogatej historii, sięgającej średniowiecza, położone jest nieopodal wielu atrakcji turystycznych, jak również w pobliżu granicy niemieckiej i czeskiej. Idealna lokalizacja w połączeniu z lipcową pogodą zachęcają do spędzenia w rejonie Lubania przynajmniej kilku dni, a także umożliwiają integrację środowiska kolekcjonerów minerałów nie tylko z całej Polski, ale również z krajów ościennych.

Główną częścią Festiwalu jest Giełda Minerałów i Biżuterii, największa tego typu impreza w tej części Europy. Wystawcy z kraju i z zagranicy, w otoczeniu pięknej zabudowy lubańskiego Rynku, zaprezentują na swoich stoiskach minerały, skamieniałości, wyroby jubilerskie, galanterię kamienną, fachową literaturę. Dodatkowo na giełdzie na odwiedzających czekać będą takie atrakcje jak cięcie agatów, płukanie złota czy poszukiwanie minerałów i skamieniałości na specjalnym Wyrobisku Kalcytowym. Giełdzie towarzyszyć będą zlokalizowane nieopodal targi staroci i rękodzieła, a także jarmark różnorodności. Bardzo ważną część SFM stanowią wyjątkowe wystawy mineralogiczne. Kilka tysięcy okazów najwyższej klasy eksponowanych będzie w centralnych budynkach miasta i dostępnych bezpłatnie dla zwiedzających. Ponadto podczas Festiwalu, w specjalnej GEOstrefie, usłyszymy wszystko o atrakcjach geoturystycznych Dolnego Śląska. Zaprezentują się w niej muzea geologiczne, kopalnie i podziemne trasy turystyczne oraz geoparki. Festiwal w dużej mierze nastawiony jest na dzieci i rodziny, dlatego to właśnie im dedykowanych jest wiele atrakcji, w tym wesołe miasteczko. Nie zabraknie też muzycznej LAWY, na której w tym roku wystąpi Patrycja Markowska i zespół ENEJ.

 

Zagrają Enej i Patrycja Markowska
Zagrają Enej i Patrycja Markowska

Więcej o Sudeckim Festiwalu Minerałów można przeczytać na: http://festiwalmineralow.pl/

Drodzy kolekcjonerzy! 
Chcielibyśmy, aby w tych wyjątkowych dniach mieli Państwo możliwość zaprezentowania swoich precjozów i pamiątek lat ubiegłych szerszemu gronu zainteresowanych. Tym samym proponujemy Państwu udział w Sudeckim Festiwalu Minerałów. Opłata za powierzchnię wystawienniczą na targach staroci obowiązująca na SFM w przypadku: 
stoiska małego (do 4m2) wyniesie 10,00 zł/1 dzień 
stoiska dużego (4m2 do 9m2) wyniesie 20,00 zł/1 dzień (opłaty będą pobierane na miejscu).

Wystawcy zainteresowani udziałem w SFM proszeni są o kontakt z Łużyckim Centrum Rozwoju w Lubaniu pod numerem telefonu 75 722 25 41 lub e-mailem na adres: promocja@luban.pl.

Zapraszamy do Lubania!

Lubań zaprasza wszystkich Kolekcjonerów
Lubań zaprasza wszystkich Kolekcjonerów
W programie cięcie agatów
Poszukiwanie minerałów i skamieniałości

Redakcja